Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bolovi u trbuhu na lijevoj strani

Cailin

Poštovani,
Od sinoć imam problema sa želucem i trbuhom.Navečer su me uhvatili blagi grčevi,što se ubrzo pretvorilo u oštre bolove,pa opet u jače grčeve.Stolica je bila prvo normalna,onda je prešlo u proljev.Jutros je bilo isto.Boli me na lijevoj strani želuca kod rebra i u trbuhu(također lijeva strana),s osjećam da mi je stalno puno.Trbuh mi je napuhan i tvrd.Zanima me jeli u pitanju viroza ili nešto drugo?Bili se trebala obratit liječniku?

Unaprijed hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Po opisu najvjerojatnije je riječ o infektivnom proljevu (najvjerojatnije virusnom). Treba mirovati, izbacite iz prehrane slatka jela i pića, uzimajte manje obroke ali češće, možete uzeti Enterosgel i prema uputi ga uzimati dok traje proljev i tjedan dana nakon toga.