Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvena guza

elie

Poštovani,

moje 3 godišnje dijete drugi dan već ima crvenu guzu, nekoliko cm u krug oko anusa, jako crvenu,poput neke upale, sa crvenim pristicima, hrapavo na izgled.
Stolica meka, ne proljev, ali tesko se pokaka.
Žućkasti iscjedak se zna pojaviti na gaćicama.
Takvo stanje traje 2 dana,nakon mazanja kremom, malo se smiri, ali onda nakon nekog vremena opet bukne.
Što mislite?

Darko Richter, dr. med.

Ne znam. Pogotovo ne znam kojom je kremom mazana.

elie

Obična dječja mast-JGL.
Danas bili kod pedijatra, kaze tipicni djecji poremecaj crijevne flore.
Dobili Imazol krempasta (clotrimazolum), Spirig i preporuku za uzimanje probiotika i izbjegavanje u potpunosti mlijeka!
A vidjet cemo, valjda je to to.

Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Za crvenu guzu i "tipični poremećaj" crijevne flore: odlazak pedijatru u nedjelju + Imazol + Spirig + probiotici + isključenje kravljeg mlijeka? Nije li to malo previše?