Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Crvenilo na leđima

lelax

Prije dva dana moja dvoipol godišnja kći probudila se s velikom crvenom žarećom flekom na leđima (ispod vrata, između lopatica), koja je sličila na opeklinu od koprive. Malu flekicu je imala i na licu kraj nosa te na stidnoj kosti.
Nakon nekoliko minuta crvenilo se u potpunosti povuklo, ali se od tada svakodnevno pojavljuje isključivo kada legne u krevet samo ipak u nešto manjem intenzitetu (spava na leđima).
Nakon što se ustane, a ja namažem kremom A-Derma, simptom se u potpunosti povuče.
Normalno se ponaša, apetit i stolica su uredni, ali je sinoć dobila temperaturu 37,8 koja se do jutros povukla.

Čemu bi se to dalo pripisati?

Darko Richter, dr. med.

Urtikarija uz virusni infekt.

lelax

Zahvaljujem na odgovoru i molim Vas savjet je li dovoljno kožu ispirati kaduljom i mazati spomenutom A-Dermom ili bi trebalo posegnuti i za antihistaminikom (npr. Rinolan).

Hvala još jednom!

Darko Richter, dr. med.

Prvi puta čujem za ove čarolije.