Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

crvenilo oko usta i na vratu

ivilov

Poštovani, imam dijete staro 7. mjeseci. Budući da sam mogla kratko dojiti, dijete je dohranjivano sa Hippom pre, te smo sa 6. mjeseci prešli na Hipp 2. Nedugo nakon toga se prvo na licu oko usta, a zatim i na vrtu pojavilo crvenilo kože sa ljuskicama. Svaki put nakon što bi pojeo flašicu to bi jače buknulo. Prestali smo sa upotrebom Hippa i prešli na razrijeđeno kravlje mlijeko, a nakon što se stanje nije poboljšalo i na kozje. Stanje je sve gore, vrat je cijeli crven, te sam primijetila i na ruci (na pregibu ruke i ispod) i zatiljku isto crvenilo. Nikakve kreme ne pomažu. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Izgleda kao atopijski ekcem i potrebno je uciniti alergolosku obradu. Tada, prema nalazu, iskljuciti eventualnu alergensku namirnicu.