Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ekstencilin i Priorix

sandra1102

Poštovani,
kod moje djevojčice od 10 godina postavljena je dijagnoza sumnja na PANDAS. Prima ekstencilin svaka tri tjedna. Do škole je cijepljena prema kalendaru. Pri upisu u školu cjepiva su odgođena. Sada bi ju cijepili Priorixom. Zanima me ima li kakve kontraindikacije za cijepljenje Priorixom obzirom da prima extencilin. Hvala Vam na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije nema kontraindikacija no treba se konzultirati s imunologom ili infektologom koji prati stanje djeteta vezano za PANDAS.