Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Napuhivanje piše prilikom mokrenja

Picek

Poštovani,

već dva tjedna se prilikom mokrenja našoj bebi od 5 mjeseci pišo napuhne (kao balon koji je tada višestruko veći od piše kada ne mokri). Posebno je to vidljivo kod prvog jutarnjeg mokrenja nakon što se probudi.
Pelene su tijekom dana mokre, međutim, danas smo primijetili da kao da se malo napreže prilikom mokrenja.

Prije dva tjedna smo radi toga već zabrinuto otišli na hitnu u Klaićevoj gdje su nam rekli da stavljamo hladne obloge od kamilice, što smo i radili nekoliko dana za redom. Čim smo prestali s oblozima, kao da se stanje opet vratilo ili malo čak i pogoršalo. Na piši nema crvenila.

Da li mislite da ponovno trebamo otići na pregled? Ili da samo nastavimo s terapijom?
Ako da, koliko dugo treba nastaviti s oblozima od kamilice?
Da li je to stanje opasno za njega, ne bismo željeli da se to zakomplicira. Imate li neke druge savjete?

Hvala i lijep pozdrav,
Ivan

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema svemu najvjerojatnije je riječ o fimozi. Obratite se pedijatru za savjet, može se pomoći sa kortikosteroidnim kremama. Nije dobro da se događa nakupljanje moraće unutar prepucija (kožice spolovila) i otežano otjecanje mokraće.

Picek

Poštovani profesore,

puno Vam hvala na brzom odgovoru.
Budući da su nam u Klaićevoj rekli da se radi o "balanitis acuta", smatrate li da smo prekasno reagirali, s obzirom da smo stavljali samo obloge od kamilice kako nam je i rečeno?

Postoji li mogućnost da dovedemo k Vama dijete na pregled u ponedjeljak?

Srdačan pozdrav,
Ivan

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mozete doci neparnim datumom prijepodne. Niste nista zakasnili happy