Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Fontanela

LanaA30

Poštovani!
Voljela bih vaše mišljenje molim vas. Beba urednog razvoja, motorika, gruba i fina. Ima 9 i pol mjeseci, puže, dize se polako na noge uz namještaj. Fontanela se jako rano zatvorila, negdje sa 7.mj već, pedijatar nam je rekao da je to normalno. Ali nije mjerio opseg tada.
Deckic je sa 2 mj imao 40,5cm opseg. Sada ima cca 46cm što smo mi izmjerili.
Da li je to sve skupa ok, po vama?
Hvala unaprijed!!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da je ok, samo treba mjeriti opseg glave - dokle god on raste i glavica se ne deformira nema razloga za brigu.