Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

funikulocela?

Daliborka

Našem je sinu od 4 g. nakon brojnih pregleda zbog otečenih testisa utvrđeno da se najvjerojatnije radi o funikuloceli. Kako se liječi i dali je moguće punktiranje viška tekućine, navodno se to radi u inozemstvu, ali ne znam dali i u našim klinikama. Dali se to može povući spontano?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr. Darko Richter

Neće proći spontano, i treba operacija.
Za novce će vam svatko rado punktirati funikulocelu, pogotovo što ćete se sigurno dovijeka vraćati na uvijek nove punkcije, jer se, nakon punktiranja, tekućina opet nakuplja.