Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Herpes simplex kod dvogodišnjaka

helenaj6

Poštovani,

Nakon preboljenog laringitisa te upotrebe amoxila, dvogodišnjem dječaku koji pohađa jaslice izbio je herpes u kutu usnice koji perzistira jer je vlažno područje te ga dijete stalno dira ručicama. Također primjećujemo i sitnije ogrebotine na licu za koje se nadamo da su posljedica jasličkih svađa. Trebamo li herpes tretirati nekom kremom/masti? Kojom? Preporučate li uvođenje vitaminskih preparata i kojih?
Zahvaljujemo!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U kutu usnice je najčešće riječ o infekciji bakterijama i gljivicama, herpes je manje vjerojatan. stoga treba obaviti pregled, liječnik će odlučiti što treba primijeniti. Vitaminski preparat treba davati samo ako dijete ne jede raznovrsnu hranu, inače nema utjecaja na otpornost prema infekcijama. Za otpornost možete pokušati sa Imunoglukan sirupom, redovito u trajanju od 6 mjeseci.