Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

hipotermija

glorija31211

Curica 3,5godine vesela,razigrana,jede,pije, sve ok, ali po noći ima nisku tjelesnu temperaturu od 34,5 -35,2
Kako je po noći vruće, ne pokrivam je bude samo u pidžamici ona cijela bude hladna što me je i navelo da joj mjerim temperaturu,kad je pokrijem cijela se oznoji i tad joj je temp.35,2.
Ima otvoren ductus botalli ,dali to može biti međusobno povezano.unaprijed hvala na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pokušajte izmjeriti temperaturu rektalno (u guzi). Ako je tako niska javite se liječniku, možda će trebati napraviti neke pretrage (laboratorij). D. Botalli ne bi trebao imati veze sa time.