Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

HOMAGION

Vesna

Poštovani, molim Vas da mi napišete što je to homagion i jeli to opasno? Moja beba ga možda ima na leđima. To mi je doktor rekao na neviđeno, pošto tek za nekoliko danan idemo na pregled, nije nas mogao prije naručiti. Nalazi se na leđima,velik je nokoliko cm.

prof. dr. sc. Ana Votava Raić

Cijenjena gospođo, Vi vjerojatno mislite na hemangiom. Nije mi, međutim, jasno kako se može utvrditi dijagnoza "na neviđeno", te kako Vam mogu adekvatno odgovoriti. Promjene na koži zaista treba vidjeti. Hemangiom (promjena krvnih žila) u pravilu nije opasna, a s vremenom može i nestati. No, opet ponavljam - sve je to samo pretpostavka. Žao mi je, ne mogu biti određenija. Mnogo pozdrava.