Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jecanje bebe

malabudhini

Poštovani,
imam bebu 11 mjeseci. od kad je imala 6 mjeseci do danas desetak puta nam se dogodilo neko čudno jecanje u snu. Naime, beba bi normalno spavala i onda bi počela u snu jecati..ali nekako čudno jecati, kao da ima kontrakcije u plućima, kao da ne može do zraka. onda bi se probudila i jako glasno zaplakala. plitko bi nastavila disati i pluća bi joj poskakivala i par minuta nakon što bi plakanje prestalo, dok doji. Ne znam da li sam dobro opisala. Dok ju dojim da je smirim beba svake dvije sekunde ima plitki udisaj u pravilnim razmacima i pritom joj pluća blago poskoče. S jedne strane izgleda kao da se prepala nečeg u snu, a s druge me brine da ne plače jer je problem u disanju pa ne može doći do zraka. Ispričavam se ako sam nejasno napisala, upravo nam se dogodila takva situacija pa sam pod dojmom. Trebam li se brinuti?
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Čini mi se da je riječ o snovima. Ipak, snimite mobitelom što se događa pa pokažite svom pedijatru.