Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Konopljino "mlijeko"

GalaktickiJahac

Poštovani,

imam sina od 9,5 mjeseci koji ima dva obroka dohrane dnevno. Kada navrši 10 mjeseci uvest ću mu i treći obrok. Već sada mu, kao jutarnji obrok često radim frape od raznog voća, povrća i zobenog ili rižinog mlijeka. Zanima me mogu li mu dati i "mlijeko" od konoplje. Našla sam podatak da se njeno ulje preporuča za djecu te dobi, mogu li zaključiti da mu smijem ponuditi i njeno mlijeko? Dakle, radi se o neoljuštenim sjemenkama konoplje koje se, u blenderu miješaju s vodom te se kasnije procijede.

Hvala Vam na odgovoru.

Ivana

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete, sadrži dobre omjere i količine omega nezsićenih masnih kiselina

GalaktickiJahac

Hvala Vam puno!

GalaktickiJahac

Hvala Vam na odgovoru, upravo to sam (naravno) i željela čuti!

Ako mogu još upitati, smijem li koristiti magnezij klorid (nigari) kao zgušnjivač istog mlijeka za izradu namirnice poput tofua.

Pozdrav, Ivana

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uh, ne znam... Konzultirajte se s nutricionistom (KBC Rebro ili KDB Zagreb - Klaićeva)...