Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika

tina.1607

Poštovani doktore,

Zaprimili smo dječakove nalaze krvi. Radi se o petomjesečnoj bebi. Doktorica kaže kako je nalaz uredan i da će se određene vrijednosti sa vremenom podići, ali nas zabrinjavaju određene vrijednosti. U nastavku prilažem rezultate krvi.

(K) Eritrociti 4.44
(K) Hemoglobin 122
(K) Hematokrit 0.353
(K) MCV 79.5
(K) MCH 27.5
(K) MCHC 346
(K) RDW 11.5
(K) Trombociti 509
(K) MPV 9.4
(K) Leukociti 6.3
(K) Eozinofilni granulociti 6.0
(K) Neutrofilni granulociti 11.0
(K) Limfociti 77.0
(K) Monociti 6.0
(K) Eozinofilni granulociti 0.38
(K) Neutrofilni granulociti 0.69
(K) Limfociti 4.85
(K) Monociti 0.38
(K) Eritroblasti 0.0
(K) Eritroblasti 0.00

Zabrinjavajuće vrijednosti tiču se RDW, trombociti, neutrofilni granulociti, limfociti.

Molim Vas mišljenje i savjet ukoliko trebamo sa navedeno krvom slikom još negdje otići na pretrage.

Zahvaljujem se unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sve osim broja neutrofila je bez kliničkog značaja. Potrebna je kontrola krvne slike kroz tjedan dana, granica za daljnje postupanje je 0,5 (500 neutrofila u kubičnom milimetru krvi). U slučaju pojeve znakova bolesti treba se neodložno javiti na pregled.