Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

krvna slika

tina

Postovani doktore ,
molila bih vas da mi protumacite krvnu sliku posto je nas pedijatar jos 7 dana na godisnjem odmoru, a nekeke vrijednosti su razlicite od referentnih pa se brinem. Inace radi se o djevojcici godinu dana staroj i ne znam da li je to bitno ali primila je MMR dva dana prije vadjenja krvi. Ovako: Lkci-8; Erci-3,84; Hb-104; MCH-27,1 Leukocitna formula: limfo-80; eozin-2;gran-18.
Molilm vas da mi odgovorite sto prije mozete jer sam ja veliki hipohondar.
Unaprijed hvala

Dr. Darko Richter

Krvna slika pokazuje blažu hipokromnu anemiju kojoj je najčešći uzrok manjak željeza. Bijela krvna slika uredna je za dob.