Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kvržica

maya75

Poštovani dr. Richter,

Moj sin ispod desnog rebrenog luka ima masnicu koji je bolna, ono što me zabrinjava je kvržica koja se pipa ispod masnice, po mojem skromnom znanju mislim da se radi o limfnom čvoru. Masnicu mažemo heparinskom kremom, ali kako da se povuče povećani limfni čvor. Još za vašu informaciju, tijekom prošlog tjedna uzimao je Makcin za anginu, a što se masnice tiče ne sjeća da je zaprimio jači udarac.

Srdačan pozdrav,

Maja

Darko Richter, dr. med.

Ispod rebranog luka nema limfnih čvorova.
netko mora dijete pregledati. Jer, čim vi imate mišljenje, opis sigurno nije točan.

maya75

Oprostite možda nisam bila najpreciznija, kad sam napisala ispod rebrenog luka nisam mislila ispod, već 2 cm niže od rebrenog luka, te 3 cm od crte koja se može povući iz desne bradavice.

Je li mazanje heparinskom kremom dovoljno, nismo išli liječniku jer ne bi htjela dizati bezpotrebnu paniku.

Darko Richter, dr. med.

Isti odgovor. Tamo nema ly. čvorova.

maya75

Da li se ta kvržica koja je očito nastala zbog udarca i hematoma obično sama povuće ili tu masnicu trebamo mazati heparinskom kremom?

Darko Richter, dr. med.

Ako je očito nastala ... onda će očito i nestati. Ukoliko nije u kosti i od kosti.