Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

savjet molim

miilena

Curica 6 godina, prosle sedmice u ponedjeljak prestala piti antibiotik zbog upale besike, u petak ponovljen urin i urino kultura koja je sterilna
Problem je sto se njoj desava da joj pobjegne malo urina u gacice nekoliko puta dnevno, uvjek kaze kad hoce da ima vjetrove tad joj pobjegne urin
Pitanje
Da li treba opet ponoviti urin i urinokulturu
pije dosta vode dnevno sigurno oko 1,5 l da li je to previse tecnosti za njenu dob

Darko Richter, dr. med.

Vjerojatno je malopreviše vode, uza svu vodu koju još dobije i hranom.
Međutim, ipak bih preporučio nefrologa i urodinamsko ispitivanje.

miilena

Postovani dr hvala na savjetu , napravt ce mo termin kod nefrologa cim se njen dr vrati sa odmora
Mi smo po negovom savjetu opet danas , 10 dana nakon zavrsene terapije antibiotika ponovili urin i urinokulturu
urin glasi
proteini, glukoza,ketoni,bilirubin,erc-Hb,nitriti,leukociti sve to negativno
sediment u vidnom polju
leukociti urin-2-3
eritrociti urin 4-5
epitelne celije - nesto okruglog
kristali nesto K.M.K
sluzi niti -dosta
bacterija-nesto
prva urinikultura bice sutra gotova one prijasnje sve uredne
jos kad je bila u ifektu iz krvi su joj radili
B2-mikroglobulin -1,8 ovaj nalaz smo cekali 15 dana
Sad vas molim samo da mi kazete da li je sad urin ok i da li mozemo cekati jos 10 dana dok njen dr dodje ili da idemo zamjeni
hvala na savjetima

Darko Richter, dr. med.

Urin je uredan.
Ne znam što je to beta2-mikroglobulin.