Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mrsa

sejlana

Poštovani,

ukoliko je u nosu djeteta (a i odrasle osobe) pronađena mrsa, bez ikakvih simptoma bolesti, da li je potrebno liječenje i kakvo? Da li je potrebna bilo kakva izolacija osobe (vrtić, škola, posao) ili?

Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Liječenje nije potrebno, izolacija također. Tek iznimno, ako radite s kirurškim pacijentima tada se treba konzultirati osoba koja u zdravstvenoj ustanovi brine o bolničkim infekcijama.