Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

nalaz neuropedijatra

luna_08

Poštovani!
Molila bih vašu pomoć oko interpretacije jednog dijela nalaza neuropedijatra.
Radi se o bebi od 2 mj i 24 dana koja je upućena neuropedijatru zbog distoni sindroma i preporuke za cjepljenje.
Naime u statusu, između ostalog, neuropedijatar je napisao - očni rasporci asimetrični, lijevi očni rasporak nešto uži. Brazda četri prsta na desnoj ruci, Sylvijeva brazda na stopalima obostrano. Duži filtrum.
Dr. mi nije ništa spominjala za vrijeme pregleda pa nisam imala priliku pitati što to označava. Spomenula mi je samo brazdu četri prsta i rekla da nju mogu imati i zdrava dijeca. Mislim ja znam da je ona jedna od karakteristika Dawn sindroma pa me to brine, a ostatak nalaza sam pročitala pri izlasku iz ordinacije stoga vas molim ako mi možete pojasniti ove ostale pojmove koje je navela u statusu!
Inače nije napisala nikakvu preporuku za pregled kod genetičara ili tako nešto već samo za oftalmologa i kontrola za 3 mj sa svim nalazima (uzv mozga, fizijatar)
Oftalmologa smo obavili - nalaz je uredan!
Unaprijed zahvaljujem!

Darko Richter, dr. med.

doktorica opisuje dijete kakvim ga vidi. Ništa više, ništa manje. I sve vam je rekla.