Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Napadi kašlja kod male djece

Magomanje

Poštovani,

Moja djevojčica ( 2 godine) već neko vrijeme ima probleme s kasljanjem. Unatrag 5 mjeseci imala je 3 puta opsruktivni bronhitis koji se u svakom navedenom slučaju liječio natibiotikom.
Zadnjih 2 mjeseca jako puno kašlje, neke dane intenzivnije a neke slabije. Na početku je kašalj suh al kasnije kao da sazrijeva pa pokušava iskasljati sluz. Pedijatrica nam je propisala Flutide za inhaliranje ujutro i navecer te salbuhexal po potrebi ukoliko primjetim da ne dobiva dovoljno kisika.
Ono što me muči su takozvani napadi kašlja, uglavnom noću koji traju nekoliko minuta. ( evo nekoliko dana /noci za redom)Ona se toliko zapošljava da.izgleda kao da će povratiti te se sva zacrveni i oznoji. Pedijatrica ne vidi razlog za veliku brigu u tom smatrajući da to proći nakon 3 godine te da slobodno možemo u vrtić.
Kakvo je Vaše mišljenje? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Doktorica je u pravu, nemojte pregrijavati stan, maksimalna temperatura neka bude 21 stupanj C, vlažite zrak, neka što više vremena provodi na otvorenom. Nos čistite hipertoničnom otopinom morske vode. Više o svemu na www.littledot.app -otiđite u Baza znaja /knjižnica