Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nasonex nakon isteka roka trajanja

zp

Poštovani
Imam dvoje djece koja po potrebi u proljeće koriste nasonex sprej ( u slučaju težeg rinitisa) i sprej imam kod kuće,trebala bi ga upotrijebiti,a istekao mu je rok ( do pedijatra trenutno ne mogu slj.tj dana) ,original je zatvoren,čuvan na sobnoj temp.na tamnom mjestu,a rok mu je 03.2016,dakle do prije 2 dana, smije li se upotrijebiti ili je ipak preopasno?
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

službeno ne mogu savjetovati primjenu lijekova s isteklim rokom ..