Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Vakcinacija s 5 godina

Tamara35

Poštovani,

curica od točno 5 godina je trebala primiti DI TER PE Polio vakcinu prije 5 mjeseci, međutim kako ide u vrtić uvijek je nešto ili kašalj ili temeratura ili kombinacija svega.
Zanima me koliko stvarno dijete treba biti zdravo za tu vakcinu ( jer kod nas ne rade pretrage nego se dijete pogleda na licu mjesta) i što s emože desiti ako dijete primi vakcinu a malo nahlađeno bez temperature, ovo malo podrazumjeva da je nos začepljen bez kašlja i temperature.

Hvala,

Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dijete se može cijepiti ako ima blagu prehladu - šmrcanje, kašljanje ili čak uz nižu temperaturu. Važno je da je dobrog općeg stanja - da je živahno, uobičajenog apetita...

Tamara35

Dobar dan,

vakcinu je primila prije 5 dana. Trenutno samo malo crvenilo na mjestu uboda.

Međutim u vrtiću su se pojavile pljuskavice pa me zanima ima li ikakve opasnosti ukoliko ih dobije nakon ove vakcine jer je primljena u skorije vrijeme.

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema brige happy)