Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Niska temp kod deteta posle angine

TamaraJana

MOLIM ZA POMOC!!! Ukratko cu vam napisati koliko je moguce sta nam se desava u zadnjih mesec dana i sta me sada muci. Imam dete 2,5 godine. Prvog decembra je se prehladila otisli smo kod doktora i rekli su nam da je pokupila virus iz vrtica da joj dajem 3 dana Bimulid za imunitet pa ako ne spadne temp da uzmemo Ospamox sirup da pije. Tako smo i uradili medjutim temp nije spadala. Otisli smo u bolnicu tamo su nam rekli da dete ima anginu dali nam 3 inekcije penicilina medjutim posto nije spadala temp morali smo da dodjemo na odeljenje da legnemo. Temperatura do 39.5 Na odeljenju je primila 6 longacefa i pregledao je ORL rekao da ima upalu desnog uveta.pustena kuci da pije 4 dana panklav. Zadnja 3 dana na odeljenju nije imala temp.Temp se kuci vratila i pored paklava. Kada ga je popila odveli smo je kod doktora oni joj ukljuce Hemomicin. Popila ga je. Grlo je konacno proslo rezultati poslednji leukociti 12,6 Eritrociti 4,65 hemoglobin 107 hematokrit 0,336 MCV 72,2 MCH 23,0 MCHC 318 RDW 15,6 trombociti 516 segnentacija 61 MID 8,6 LYMFOCITI 30,4 CRP 14,80 ali temp 37.5 posto je popila toliko antibiotika nista joj nisu dali. I dalje upala desnog uha....... Medjutim mene sada muci to sto se ona u toku noci preznoji temp spadne na 35.4 preko dana je temp ok ali nocu spada. Iako imamo upalu uha ona ne place, raspolozena je. Malo slabije jede ali jede, bledunjava je i ima podocnjake. Sada trenutne ne pije nikakav antibiotik i bez sirupa za temp vec 7 dana. Pije Ferum, Broncamil pije posto joj se sekret spustio na pluca, pije Sanostol. Pored toga koristila je 15ak dana Operil P i phisiomer. Danas su nam rekli da joj nastavim phisiomer i da joj stavljam Gripstop sprej, inhalacije 3%NaCl apis gola sprej za zdrelo. To treba da pocnemo. Dijagnoza ORL
Occlusio tubae auditivae Eustachii H681
Nesopharyngitis acuta J00

Uplasena majka moli za pomoc hvala unapred!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema navedenom najvjerojatnije se radilo o produženoj virusnoj infekciji. Obzirom na sve nema razloga za strah!