Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

osip

Kenana

Imam bebu staru 14 mjeseci.Vrlo cesto ima pelenski osip.Radili smo sve nalaze i bili su u redu.Zanima me da li osip moze nastati zbog alergije na odredjenu vrstu pelena i koje pelene vi preporucujete?
UNAPRIJED HVALA

Dr. Darko Richter

Na guzi nema alergijskog osipa, to je možda neobično, ali je tako. Ako ga i ima na guzi, onda je to samo u slučajevima kada već pokriva sve druge dijelove kože, pa jedino gdje još može izbiti jest guza.