Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pavlikovi remenčići

kika0310

Poštovani, beba mi ima 2 mjeseca i na uzv-u joj je ustanovljena dijagnoza kukića IIa i nošenje pavlikovih remenčića. dobili smo one kožne krute i sve joj se ureziva u kožu. pa me zanima da li se oni mogu zamjeniti sa onim abdukcijskim gaćicama ili ne? da li imaju istu funkciju, odnosno terapiju kao ti remečići. napominjem da kad smo joj stavili te remenčiće nije prestalaplakati, čim smo ih skinuli odmah je prestala i bila sretnija. unaprijed zahvaljujem.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Koliko ja znam IIa klasifikacija razvoja kukova se ne liječi pavlikovim remenčićima. Zatražite drugo mišljenje.