Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

plexus brachialis

hacovica

Pri porodu, mom sin je imao lom klavikule s pomakom. S tim je sada sve u redu. No, dijagnosticirana mu je i pareza plexusa brachialisa jer nije izvodio moorov refleks tom ručicom, ostajala je ležati na podlozi. Što dalje i znate li nekoga u RH da se bavi tom problematikom u užem smislu?

Darko Richter, dr. med.

Dalje se javite neuropedijatru, a on će vjerojatno preporučiti rehabilitaciju, dakle, fizijatra.
No, stanje najprije treba dobro definirati, jer, pareza brahijalnog pleksusa nije samo jedna, već ih ima nekoliko varijanti.
Zato treba posjetiti neuropedijatra.