Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Poštovani dr. Richter!

mariap

Molim Vaše mišljenje o načinu povijanja muškog novorođenčeta?Da li jedna ili dvije tetra pelene (ako uopće preporučujete široko povijanje)? Unaprijed hvala

Darko Richter, dr. med.

U zadnjih 1 milijun godina, muška se novorođenčad pretežito nije povijala u pelene. Zato je moje mišljenje da još imamo premalo iskustva s pelenama, a previše stupidnih reklama i savjeta.

mariap

Kako sam Vas razumjela svejedno je kako dijete povijati? Ja osobno vjerujem da je tako,ali sam dobila različite savjete u rodilištu od različitih pedijatara.Znam da u nekim naprednijim zemljama ne postoji pojam širokog povijanja,tek ako se nakon uzv kukova ustanove nepravilnosti slijedi terapija.Hvala

Dragana79

Nisam dr,al sam dugo na netu i temama o djeci. Primjetila sam da samo u ex YU djeci jos koriste te pelene i to siroko povijanje. Ali nigdje vise u bilo kojoj drugoj zemlji. Pa sad mislim jer mi kasnimo ili smo glupi ili su ovi ludi.A djeci nista ne hvali koja odrastaju negdje u svijetu. Ja zivim u Njemackoj i to niko ne radi niti ko kad spominje. Ima UZ kukova i to je to.

Darko Richter, dr. med.

Evo da konačno i Dragana79 opali nešto kako treba.
A ja ostajem pri tome da u svezi glede širokog previjanja koje se pojavilo na Balkanu u zadnjih 40-ak godina, čovječanstvo još nije ni blizu iskustvu iz prethodnih 1milijun godina.

Dragana79

Ih bre Doktore happy) Ne lupam bas previse happy) Ma nas su motali od vrata do tabana k'o kifle. Mogu misliti kako nam je bilo uzasno. I kod nas (ex Yu) se jos vodi pitanje da li te pelene i kako da li treba dirati pisu tj. ide li gore ili dole. A,sve ostale nije briga jel pisa ide gore ili dole. Stavis pampers i milina happy