Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Postovani dr.Richter

regija

evo ponovo se javljam sa jos jednim pitanjem,
moja kcerkica je pre 10 dana imala febrilne konvulzije, svih 10 dana je pila sirup Sinacili i cim je prestala temperatura se javila, nocas je imala 37,7 i tusirali smo je mlakom vodom i dali joj kasicicu ibuprofena, zalila se i na glavobolje.
Zaspala je nakon sat-dva i prespavala do ujutru, medjutim odveli smo je kod dr. i ona nam je preporucila sirup Pancef koji se daje jedna kasicica na 24h, dva sata nakon sirupa temperatura joj je bila 37,9, opet smo joj dali kasicicu ibuprofena i stavljali smo joj obloge jer su joj rukice i stopala bili hladni.
Sad je temp. 37,1.
Svi nalazi su u redu RBC 5.30, HGB 130, WBC 12.5, HTC 0.401, MCV 75.7, MCH 24.5, MCHC 324 I PLT AG 377, samo su malo poviseni limfociti 0.65.
s obzirom da je ona vec duze pod atibioticima, da li je moguce da se radi o upali sinusa i sta mozemo poduzeti?
HVALA

Darko Richter, dr. med.

Najviše što možete napraviti jest da ne radi nepotrebne stvari. Jedna takva bila je i odlazak liječniku, zaot što diejte ima 37,1 ili 37,7°C. Iza toga ja više ne znam ništa, i ne mogu vam dati nikakvi pametni savjet.

regija

Temperatura jos traje i ide do 37,8, stalno je tusiram ali ne spada.

Darko Richter, dr. med.

Možete reagirati kada temperatura prijeđe 38°C u guzi.

regija

Da i reagovali smo kad je temp. bila 38,5 u guzi, dala sam joj klizmu Diazepama i cepic Lupoceta, temperatura je ponovo skocila nakon 6,5 sati i otisla na 39,2 tad sam joj dala cepic Voltarena i pespavala je jutros kad je temp. opet skocila preko 38, sad stavljamo oblogice i trudimo se da skinemo temp. a nadam se da ce i Pancef brzo poceti da djeluje s obzirom da ga je pocela piti tek juce ujutru.

Darko Richter, dr. med.

Moje je mišljenje da Panacef ovdje nema nikakve posebne uloge, osim što doktor kojem ste otišli, mirno spava, jer, dao vam je antibiotik, i nije kriv.