Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišena amilaza/nalaz laboratorijskih pretraga

Iris_h

Pozdrav..naime,dijete 3 god.danas vadio krv.u nalazu je navedena amilaza (S) 889,AMILAZA (U) 6260,serum je lagano hemolitičan. Pretraga krvne slike;eritrociti 5.94,Hb 146,hematokrit 0.443, Zanima me dali nalaz navodi na mononukleozu? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne, na temelju ovih nalaza se ne može zaključivati da li je riječ o mononukleozi. Bez uvida u cjelokupni problem i bez pregleda djeteta nije moguće nšta zaključiti. Posavjetujte se sa lječnikom koji je zatražio pretrage.