Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

X noge

Star sam 14 godina i imam x noge. Također sam imao spuštena stopala, ali to sam iskorigirao sa ortopedskim uložcima. I također sam primjetio da mi je kuk nekako veći(izraženiji) nego kod mojih prijatelja. Mene zanima kako mogu popraviti noge?
Unaprijed hvala na odgovoru!!!

Samo sam jos htio nadodati da se to jako primjecuje tijekom hoda, ali nesto sto me je iznenadilo je da se ne primjecuje toliko tijekom trcanja.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obavi pregled ortopeda, upozori ga na svoje zapažanje u vezi kuka. Treba pripaziti da se ne udebljaš, to može pogoršati spuštenost stopala i X noge. Ako se popravi situacija sa stopalima može se očekivati ispravljanje X nogu ali tek do određene mjere - malo je vjerojatno u potpunosti.