Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

proljev

smješkica

poštovani,blizanci stari dva mjeseca imaju jednom dnevno proljev u zadnja dva dana. najme nakon skoro dva mjeseca uzimanja pre nan za nedonoščad smo prešli na pro nan 1 po preporuci pedijatrce. dali je to mogući uzrok? ono što me najviše brine je da imam dijete u vrticu i da je tamo vladao roto virus. starije dijete ga nije pokupilo ali jel moguće da je prenjelo njima. ići kod pedijatra ili ne? bojim se dehidracije možete li mi reći kako ju prepoznati?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako je opće stanje dobro tada nema razloga za zabrinutost. Kada imate ovako malu djecu kod kuće možete očekivati različite infekcije koje donosi starije dijete iz kolektiva (preporučam da ne pohađa kolektiv naredna 3-4 mjeseca). Mlađu djecu možete zaštititi od rotavirusne infekcije (teških oblika bolesti) cijepljenjem.