Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Tahikardija

pino123

Postovani,imam 17god., u zadnjih 5 dana u nekoliko navrata osijetio sam palpitacije i ubrzano lupanje srca.
Na handy monitoru u III odvodu EKG tijekom epizode tahikardije vidi se depresija ST segmenta do -1.50mm. Ostalo je normalno.
Zadnja dva dana nisam imao nikakve smetnje ,bez palpitacija.
Zanima me znate li uzrok mojih palpitacija i koje eventualne pretrage moram napraviti? (LOM me salje kardiologu na pregled,inace nalaz srca: akcija ubrzana ,ritam pravilan ,sumova se ne cuje.)

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba detaljan kardiološki pregled, EKG, Holter (24 satno bilježenje EKG-a), potom ako nema kontraindikacija i ergometrija. Od lab nalaza SE, KKS, srčani i jetreni enzimi, T3,T4 i TSH.

Dok se sve ne napravi izbjegavti tjelesne napore!