Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

rano okretanje bebe

lampica13

Poštovani,
Imam bebu staru 7 tjedana. Rođena je u terminu (40+1), trudnoća je bila uredna, Apgar 10/10. Na prvom pregledu kod pedijatra rečeno je da je sve u najboljem redu. Par dana nakon pregleda i navršenih mjesec dana uspjela se prvi put 'iskoprcati' s leđa na trbuh. Na oba boka se okrece bez problema, a kad se jace potrudi, završi na trbuhu. Zanima me ukazuje li tako rano okretanje, samo po sebi, na problem s tonusom mišića. Inače nisam primijetila neke druge znakove koji bi možda upućivali na neki problen. Šake dosta često drži otvorene, u potrbušnom položaju pomalo drži glavicu, kod presvlacenja i vježbanja kukova nema velikog otpora. Jedino kad je nervozna zna biti malo 'čvršća' i pružati malo veći otpor.
Unaprijed zahvaljujem na Vašem mišljenju.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sve opisano ne ukazuje na bilo kakav problem u motoričkom razvoju niti o povećanom tonusu mišića.