Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

šarlah

zvjerki

Bratić (5i pol god) je dobio šarlah, temperatura od petka, zajedno su bili jučer (moj ima 3 i pol) cijeli dan dok smo mislili da je nešto bezopasnije. Naravno da imamo nastup panike nakon ove dijagnoze. Recite mi da li ima kakvog efekta od eventualnog davanja antibiotika preventivno i možemo li kako utjecati na dobivanje ili nedobivanje zaraze? Njihovom mlađem djetetu (beba od 4 mjeseca) pedijatrica je prepisala silapen preventivno, a nas je otkantala.

Darko Richter, dr. med.

Ako su bili u bliskom kontaktu i igri, ne znam zašto bi vas doktorica odkantala. Trebali bi dobiti Silapen ili Amoxil kroz 2 dana, kao profilaksu.