Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sniženi monociti, a povišeni limfociti

mkrajaci

Poštovani, molim vas za komentar krvne slike mog mlađeg sina, star je 4,5 mjeseci i prije redovnog pregleda pedijatrica nas je uputila na provjeru urina i krvne slike. Svi detalji u vezi urina su u granicama samo me zanimaju dva detalja iz krvne slike.
Limfociti: 78.0
Monociti: 2.0
to su jednine vrijednosti koje odstupaju, pretraživanjem interneta sam pronašao da su povišeni limfociti normalni kod male djece, ali neznam u kojoj mjeri dok za monocite nema previše materijala. Molim doktora da prokomentira slučaj mog djeteta. Inače dijetetu malo curi nos. Temperatura je normalna.

Darko Richter, dr. med.

Nalaz se ne radi zbog komentara, već zbog indikacije. Ako nema indikacije, nalaz nema smisla. Ako ima indikaciju, onda se tumači u okviru te indikacije. Medicina ne apsolutno objektivna struka.
Mogu samo komentirati da ste uglavnom dobro zaključili na temelju vlastitog surfanja internetom, što je, inače, rijetkost za hrvatske laike.