Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Drugo mišljenje

laemi

Poštovani, moja je djevojčica prije dva dana napunila 3 mjeseca. Porođajna težina joj je bila 3370g (52cm) i do sada je dobivala po kilogram na mjesec. Isključivo je dojim. Ovaj zadnji mjesec dobila je samo 500g i sada teži 5700g. Mislim da je potrebno napomenuti da je do nedavno imala barem jednu stolicu dnevno, a već 3 tj. stolicu nema po nekoliko dana. Sa 2.5mj počela je spavati 8 sati noću nakon čega je nahranim i tada odspava još 2 sata. Kada je pedijatrica to čula savjetovala mi je da je budim noću i nahranim, jer bebe do 6mj starosti, prema njezinom mišljenju, smiju u komadu spavati najduže 5 sati. Inače, ona danju spava jako kratko (cca30 min nekoliko puta dnevno) i uredno se hrani danju svaka 2 sata (iako je to puno kraće nego prije- cca 10min). Ima li joj smisla prekidati ovaj ritam koji si je sama izabrala i da li je to 8-satno spavanje uzrokom manjeg dobivanja na težini?

Darko Richter, dr. med.

Kod nas se drugo mišljenje traži za najveće banalije, koje čak, s medicinom, nemaju više veze od zdravog razuma. Drugo se mišljenje traži za određene dijagnoze, ili terapije, a ne za normalno odrastanje.
Dakle, ja se slažme s vašim djetetom, i nemam drugog mišjenja.

laemi

Zahvaljujem na britkom odgovoru. Ubuduće ću više slušati "mišljenje" svoje tromjesečne bebe happy). Srdačan pozdrav.