Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Tamne dlačice

marnat

Poštovani,

jučer sam, posve slučajno, na nogama svoje četverogodišnjakinje (točnije 4 go. i 4 mjeseca), malo iznad gležnjeva, primijetila tamne dlačice, nešto duže od ostalih. Rijetke su, možda ih je desetak. Na tim mjestima kao da je i neka blaga urtikarija. To je otprilike i mjesto do kojeg joj seže većina soknica.
Djevojčica, inače ,napreduje uredno i ne primjećujem nikakve druge promjene na njoj. Nikada nije bilo kortizonske terapije.
Budući me to uznemirilo, molim za savjet je li potrebno izvršiti neke pretrage.
Unaprijed zahvaljujem, uz srdačan pozdrav...

Darko Richter, dr. med.

Za sada nije nista i ne trebaju pretrage. Ako se dlacice budu sirile (npr. na ledja, lice pubicno podrucje ili bedra) onda je to druga prica.

marnat

Hvala lijepo na brzom odgovoru.
Pratit ćemo situaciju.
Još jednom srdačan pozdrav.