Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Upala pluća

Paola0510

Prošli cijeli tjedan mi je kćer (za 2 mj ima 6 godina) bila "nervozna" no to smo prepisivali skorašnjem odlasku na more koji nije mogla dočekati......
u petak navečer kada smo stigli odmah je dobila temperaturu. Sutradan sam je odmah odvela na hitnu/bolnicu na pregled i ustanovljena je atipična upala pluća.
Doktor je rekao da je lagana tj u samom početku i na samo jednom djelu. Dobila je sumamed (5 dana) i klavocin (10 dana) da pije.
Temperaturu je imala do ponedjeljka (ali ne visoku - samo do 38) i od tada više ne.
Osjeća se dobro. Malo kašljucka ali jede/pije normalno, igra se....itd....
Sa sumamedom je danas gotova i ostaje joj klavocin do utorka.
S obzirom da smo na moru, toliko se veselila tome, a sada nakon tjedan dana još uvijek nije ni okusila mora - moje pitanje bi bilo da li smije (bar predvečer - popodne) malo u vodu. Može li joj to škoditi?

Hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Sada već može kupanje u moru, na kratko...