Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zelena stolica

Nia-Kia

Postivani
Moje osmomjesecno dijete ima cesto zelenu stolicu...ponekad tamno zelenu a ponekad samo u tragovima zelenu... ima tvrdu stolicu....vec smo tri mj. Na dohrani...malo dojimo jos...i dobije novalac it prije spavanja.... dal je to normalno tako zeleno ili da idem pedijatru zbog toga...i nije jela nista zeleno tih dana kad je zeleno....grozno...vec se bojim

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ništa se ne bojte zbog zelene boje, ona ovisi o nekoliko stvari- 1. adaptirano mlijeko ima u sebi željeza pa to željezo uzrokuje zelenu boju stolice. I drugo, zelena boja žuči se pod utjecajem crijevnih bakterija pretvara u žuto-smeđu boju - no katkada tih bakterija ne bude dovoljno ili nisu učinkovite. Riječ je o potpuno bezopasnoj i relativno čestoj pojavi, ne treba činiti nikakve pretrage.

Nia-Kia

Hvala Vam punoo....još samo da pitam da li smijem dojiti dok pijem Cefalin??

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mozete.