Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

uz mozga

SENADSEH

Poštovanje,

po rodjenju beba je imala tremor ruku i zadrzana je na posmatranju 4 dana.
Uradjeni su lab nalazi koji su pokazali metabolicki disbalans koji je mogao pruzrokovati tremor ali i uz mozga.

Prema otpusnom pismu,
fisura interhemisverike uredno polozena,komorni sistem gracilniji u cjelosti,
plexusi chorioideusi široki,hipoehogeni,nejasnih granica,
Preporuka je kontrolni uz mozga za 1 mj.

Zamolio bih Vas za mišljenje,posebno ovo oko plexusa.

Pozdrav iz Bosne !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zapravo ništa posebno ne odstupa od normale. Mozgovina i komore su uredni a pleksus horioideus je zapravo grozdasta nakupina najsitnijih kapilara u moždanim komorama koje stvaraju likvor. Procjenjuje se da za vrijeme trudnoće ili poroda u 30% djece dođe do pucanja kapilara (krvarenja) no kako to nema odraza na neurološki razvoj ultrazvuk mozga se ne radi rutinski svoj djeci. Kod Vašeg djeteta nema niti toga. Mudro je napraviti kontrolu, no ne očekuje se ništa što bi Vas moglo zabrinjavati.

SENADSEH

Vi ste za mustuluka !
Ako dodjete u Tuzlu,pijemo kahvu happy)
Hvala !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

happy