Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

velik broj leukocita kod djeteta od 5 godina i7 mjeseci u 3 navrata

bibinje

POštovani,
Moje djete je starosne dobi 5 godine i 7 mjeseci staro. Naime 27. ožujka 2015 godine nakon preboljenih vodenih kozica dobiva upalu pluća gdje smo zbog njezinog umora i blage povećane temperature 37,6 C izvadili krvnu sliku gdje su leukociti bili 27.000 , ostajemo u bolnici na intervenoznoj terapiji 7 dana i nakon toga još 3 dana Zinat. Nakon tog djete 16. 04. 2015. godiva urtikaruju tijekom noći gdje odlazimo na pedijatriju krvna slika uredna dobiva infuziju i solumedlor injekciju i sirup za alergiju još 3 dana kod kuće. Dana 30,04. opet povećani leuefkociti 22,,3 CRP 3,3 "navodno u infektu" dobiva na pedijatriji Zadarske bolnice intervenozni ljek jednu dozu Ceftriaksn i zinat za doma još 7 dana 2Xpo 8 ml. Odmah nakon toaga dana opet urtikarija ne jaka ali dovoljna da dobije sloumedrole injekciju i Xyazal sirup. (laaratoriski nalazi nisu rađeni). Dana 16. 05. 2015. godine dijete dobiva laganu fibru do 38 odlazimm na pedijatriju s djetetom jer to mi je već 4 put u razmaku od mjesec dana i kažem da dijete malo slabije jede ima blagu temepraturu da je boli malo noga, meutim doktorica izvadi krvnu sliku i opet leukociti 23,6 MCHC (K) 356, povećaani neutrofili 77,7, i blago smanjeni linfociti 10.2. CRP 28.3. opet kažu infekt. Sad vas ja molim da li je moguće da se taj infekt ne može iskorjeniti nego mi djete je popilo b rdo antibiotika što venoznih, što sirupa i naavno doktorica iz zadarske bolnice daje "klavocin bod" kod upale pluća kada smo završili u bolnici izilian je "peumokok. Inače je dijete alergičar, ima Akutni rinosinusitis, česte akutne farinfitise .. E mene zabrinjavaju ti česti povišeni leukociti da li je moguće da se to dešava u krug jer djete i pohađa vrtić ili je stvarno potrebno napraviti detaljne petrage zbog povišenih leukocita u krvi. Hvala vam na odogovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Činjenica je da nakon preboljenja vodenih kozica imunosni sustav bude oslabljen par mjeseci. Pohađanje kolektiva je povezano sa novim infekcijama i za početak predlažem da se dijete ne daje u kolektiv narednih mjesec dana. Nadalje, potrebna je opsežnija kontrola laboratorijskih nalaza, u svemu treba biti oprezan i zbog nejasnih bolova u nozi. Ako nalazi ne budu uredni potrebna je daljnja bolnička obrada.