Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

vodene kozice

Poštovani dr. Richteru,
moja jednogodišnja kći upravo ima vodene kozice, danas je 4. dan od izbijanja prve kozice na tjemenu. Osim nje, imam i trogodišnjeg sina. Postoji li ikakva šansa da sina sad uspješno zaštitim (cjepivom) od zaraze kozicama ili sam se prekasno sjetila pošto je vrlo vjerojatno da kod njega upravo traje inkubacija.
Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Tu ste zakasnilli. Ono što vam u ovoj situaciji preporučujem, jest da svakako na malom tražite te kozice, osobito u vlasištu i uz rub vlasišta, jer je dosta važno da, ako je dobio kozice, koje mogu biti i jako blage, to nedvojbeno utvrdite, kako se kasnije ne biste mučili da li ih je imao,ili ne,i da li da se cijepi, ili ne.