Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Zabrinuta majka

Djordje95

Pišem vam sa sinovog profila. Zatekla sam sina kako masturbira u kupatilo a u ruke je drzao moje gaće i mirisao ih već nošene i ne znam sta da radim jako se brinem za njega. Tj videla sam ga kroz ključaonicu. A sin ima 20 god

Djordje95

Ne znam kako da se postavim prema njemu? Da li da pričam s njim ili da ga vodim psihijatru?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ostavite ga na miru, ima pravo na privatnost. Vremenom će ispunjenje spolnog nagona krenuti u drugom smjeru koji će Vama biti prihvatljiv. Mislim da bi ova tema među vama donijela velike probleme i donijela mu veliku duševnu pozljedu koja se može odraziti na njegovu seksualnost kasnije.

Djordje95

A sta da radim povodom ovoga sto masturbira dok miriše moje već nošene gaćice ? Ja mislim da to nije normalno?

Djordje95

Da li mozete da mi odgovorite na predhodno pitanje ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mogu odgovoriti kada moje obaveze to dopuste happy)

Ostajem pri mišljenju da bi iznošenje ovog problema na svjetlo dana (da on sazna što ste vidjeli, te da se o tome počne raspravljati s trećom osobom) bilo izrazito traumatično za njega i da bi se moglo odraziti na njegovu seksualnost.

Očigledno ste vrlo zabrinuti zbog toga pa postoji mogućnost da se obratite psihologu na savjetovanje. Ako se kroz razgovor uoči da postojie i druge emocionalne poteškoće kod Vašeg sina tada će možda htjeti porazgovarati s njim, pri čemu treba biti vrlo oprezan i taktičan.