Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Zeleni iscjedak iz nosa

sonja0504

Cijenjeni doktore Richter,
zanima me da li je potreban antibiotik za spomenuti zeleni iscjedak iz nosa, s obzirom da četverogodišnje dijete nema nikakvih drugih simptoma.
Ona je odličnog općeg stanja jedino što je nos gotovo stalno pun i redovito ga dobro ispuše - ali zeleno!
Pedijatrica nam je svojedobno rekla da je beskorisno raditi bris ako dijete nema temperaturu, da ona vjerojatno nosi neku balkteriju,ali da antib. neće dobiti!
Zahvaljujem unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Ako je zeleni iscjedak od prekjučer, neće dobiti antibiotik, ako je unazad 2 tjedna bez prekida, vrijeme je.