Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zubi

killbill

Da li izbijanje zubi kod dojenčeta i vodenasta stolica mogu imati veze jedno s drugim?

Hvala i lijepi pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Može i ne mora. Odakle vam ta ideja?

killbill

Pitam jer je do nedavno moj 4mj. sin imao 4 do 5 stolica dnevno kašastih žutih. Zatim se broj stolica smanjuje na 2, od koje je jedna ujutro tekuća žute boje, a druga navečer isto takva sa sluzastim sadržajem. Ne znam s čime da povežem promjenu stolice. Ja jedem sve kao i prije, a on je dojen. Nema promjena u njegovom raspoloženju...
Lijep pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Možda je zubima ugrizao jednog malog rotavirusa, pa se ovaj osvećuje.
No, inače, rast zubi i proljev nemaju puno veze.

killbill

Puno hvala na odgovoru. Da li je za rota virus potrebna kakva terapija? Još jednom lijep pozdrav.

Darko Richter, dr. med.

Da je rotavirus HIV ili Herpes, trebala bi, jer je ima. Srećom nije .
Međutim, i kada herpes ili HIV uzrokuju proljev, terapija je uvijek ista: dijeta.
Dalje me nemojte pitati.

killbill

happy Puno hvala.