Pulmologija

kalcifikati

Matej

Pozdravljeni!
Prihajam iz Slovenije.
Prosim če mi lahko odgovorite na ta problem.
Bil sem na slikanju pluč in so mi ugotovili da imam v plučih kalcifikate.
Drugače piše pulmo cor BP. ( brez posebnosti )
Kaj je to zdaj ti kalcifikati.
Se jih da odtranit.
In od česa so se pojavili.
Nisem imel nobene bolezni že od malega.
Ko sem bil 2 leti star sem imel bronhitis in potem dalje je bilo z mano vse vredu.

Prosim za odgovor.
Oprostite da sem pisal v slovenščini ampak ne znam pisat v hrvaščini.
Vse čestitke za tako stran na netu.

doc. dr. Neven Tudorić

Kalcifikati su obično znak stare zaliječene tuberkuloze. Mala žarišta tbc. zacijeljuju uz odlaganje kalcija u ožiljke. Kalcifikati se mogu naći (to je vrlo često) u ljudi koji ne znaju da su ikada imali tbc. U njih je tubekulozna infekcija protekla (obično u djetinjstvu) u kratkotrajnom, blagom obliku i spontano se izliječila.