Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

bolni plombirani zub

marija

Molim Vas ako mi mozete pomoci savjetom.Prije tjedan dana popravljala sam donji kutnjak,koji jos nije do kraja ni izrasao(a i raste malo ukrivo),s unutrasnje strane pokraj zuba vjerojatno me je dr.slucajno malo i piknula jer sam imala ranicu koja me bolila,ali je zacijelila,sada me boli zub,ne jako,ali nelagodno iz njegove dubine.Zanima me koji je uzrok tome.Izvana zub nije izgledao jako pokvaren,ali mi je dr.rekla da je otislo duboko,pa me zanima mozda je zub samo iziritiran ili?
Unaprijed zahvalna na odgovoru

Dr.sc. Silvana Jukić

Tjedan nakon terapije karijesa ispunom (postavljanaja plombe) moguća je bol zbog iritacija. Bol bi trebala jenjavati i kroz dva-tri tjedna u potpunosti nestati. Ako se bol nastavi obratite se svojoj doktorici radi daljnje obrade.