Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Gnojna fitsula u trudnoci

Postovani, imam problem vec neko vrijeme sa gornjom cetvorkom iznad koje se nalazi ko mjehuric iz kojeg kad ga pritisnem konstantno izlazi gnoj. Zub boli jedino na dodir. Trudna sam 9 tjedana a stomatolog je rekao da zub obavezno trebam poslikati pa moram cekati drugo tromjesečje. Pitanje je sljedeće :dali ta gnojna fitsula moze nasteteti plodu na bilo koji nacin? Hvala. Lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
radi se o lokaliziranoj upali.
Fistula kroz koju se drenira gnoj, je garant da će upala i ostati lokalizirana.
Nema načina da ovo stanje utječe na plod.