Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Hitno molim pomoc - umnjak, oteklina, dva antibiotika

DunajM

Postovani, molim za Vase misljenje. Vec neko vrijeme imala sam problem s gnojem koji je izlazio iza sedmice na donjoj celjusti. Nije to bio velik problem (iako vrlo neugodan) jer se gnoj pojavljivao sporadicno. Trebala sam posjetiti zubaricu u ozujku, ali su me zbog korone odgodili. Onda se jucer pojavila oteklina na obrazu koja je do danas dosta porasla, uz bol u prakticki cijeloj celjusti, grozan osjecaj cijelog zubnog mesa itd. Danas sam posjetila zubara u hitnoj ambulanti koji je procijenio da se vrlo vjerojatno radi o umnjaku te me uputio na slikanje (termin kroz cca 10 dana), rekao da cu morati kod oralnog kirurga i propisao mi medazol od 400 mg i amoksicilin od 500 mg. Potvrdio mi je u vise navrata da moram prestati s dojenjem zbog tih lijekova i rekao da bi mi mogao dati neki drugi antibiotik (ne znam vise koji), ali da to nije to. Dijete ima godinu i pol dana i znam da ce jednom dojenju doci kraj ali procjenjujem da bi to sve nekako lakse proslo kada bi malac bio malo veci i pitam se je li doista nuzno da prestanem dojiti zbog ovih antibiotika koje uzimam i postoje li mozda ipak neki drugi antibioti i koji bi mogli biti dostatni. Pritom, svjesna dam da je doktor vjerojatno sasvim u pravu, ali stalo mi je do dojenja, pa molim za Vase misljenje. Ako treba jos kakva info,tu sam. Hvala i lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

mislim da je ovo više pitanje za pedijatra.
Sa stomatološke strane terapija je adekvatna.
Predlažem Vam da isto pitanje postavite na forumu za pedijatriju.