Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija

miilena

Postovani dr, ako moze par pitanja
Prvo da li od alergije moze da se zacepi samo jedna strana nosa,i da boli samo sa te strane grlo, ok nekad se zacepi i druga strana ali rjetko
Drugo da li konstantne grlobolje pogotovo nocu mogu biti znak alergije
Inace imama alergiju na grinje ++ i brezu +, ne znam sta znace ti krizici tako mi pise u alergo knjizici koju imam, nemam terapiju jer mi niko nije nista dao, ali ako su ovo sto sad imam simptomi alergije onda cu otici dr da mi da terapiju
hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

Ovosu simptomi infekcijskog faringitisa, a možda i devijacije nosne pregrade, ali ne alergije.

tihi

Dobar dan,imam pitanje vezano uz prednisolon tablete.Alergičan sam i doktor mi je bio propisao aerius tablete i prednizolon(to mi je doktor u Rusiji prepisao jer radim tamo trenutno).Napravio sam testove na alergije u Rusiji no međutim naručio sam se i u Hrvatskoj za testove i to bih trebao ovaj tjedan obaviti.Aerius sam prestao piti prije 7 dana no prednizolon sam popio ovaj vikend jer sam imao jaku alergijsku reakciju na tijelu.Moje pitanje je dali prednizolon tablete utječu na kožne testove ili ne?i dali mi možete malo pojasniti kad se u principu prepisuje prednizolon,kod kojih slučajeva,čemu služi... Najljepša hvala

Darko Richter, dr. med.

Prednisolon itekako utječe na alergološko testiranjana koži. Trebalo bi biti oko 3 tjedna odmaka ako se želi sasvim pouzdani nalaz kožnog testa.
Prednisolon jest kortikosteroid i kao takav, najjači je antalergik, ali, ujedno i hormon, koji potiskuje lučenje vlastitih steroidnih hormona u tijelu, pa ga ne valja, bez prijeke potrebe, uzimati stalno.